“Yükseliş Yorgunluğu!” Tecrübeli Analist Bu 3 Altcoin İçin Uyardı!

Kripto para piyasası yeni yıla hızlı bir başlangıç yaptı. Ancak, bu momentumunu devam ettirmekte zorlanıyor. Öte yandan Bitcoin’in durgunluğuna karşın bazı altcoin’ler performanslarıyla göz doldurdu. Bununla birlikte, geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto para analisti, bunlardan birisi olan ve son 30 günde güçlü ralli yapan bir Solana rakibinin kısa vadeli bir zirve yapmış olabileceğine dair sinyaller verdiğini söylüyor. Analist ayrıca, benzer nitelikteki 2 altcoin için düzeltme bekliyor.

Analiste göre SEI’de yükseliş yorgunluğu belirtileri var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF’den sonra BTC satışlarla 42 bin dolara seviyelerine geriledi. Bazı altcoin’ler ralli yapsa da bir çoğu bunu sürdürmekte zorlanıyor. Dolayısıyla yorgunluk belirtileri gözleniyor. Altcoin Sherpa takma adlı popüler analist, katman-1 Blockchain Sei (SEI) hala yükseliş trendinde olsa da, yükseliş yorgunluğu belirtileri göstermeye başladığını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Neden iyi görünüyor:

  • Konsolidasyon ve oldukça yükseliş eğilimli yüksek zaman dilimi piyasa yapısı.
  • Tüm zaman dilimlerinde hala yükselişte.
  • EMA’ların (üstel hareketli ortalamalar) hepsi yetişiyor + diğer altcoin’ler güçlü görünüyor

Neden olmasın:

  • Burada bir tükenme pompası ve son büyük yukarı hareket olabilir.
  • Diğerlerinden (SOL/SEI/vb/) ARB/LDO/OP olarak da bilinen ETH sezonuna rotasyon olabilir.
  • Boyanma hacmi/burada bazı dağılım işaretleri var.
Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada SEI, yazı sırasında, günlük bazda %14,8 kayıpla 0,737 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, son 30 gün içinde %175’in üzerinde artış kaydetti.

Altcoin Sherpa LDO için düzeltme bekliyor

Analist ayrıca Ethereum (ETH) Blockchain için likit bir stake hizmeti olan Lido DAO’nun (LDO) fiyat hareketini de takip ediyor. Altcoin Sherpa, LDO’da hala yükselişte olmasına rağmen, bir düzletme bekliyor. Analist, LDO’nun 0,382 veya 0,5 Fibonacci geri çekilme seviyesine bir düzeltme göreceğini tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, “LDO: Bunu kontrol ederken, 2,75-3 dolar civarında sağlam bir giriş olacağını düşünüyorum.” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada LDO, yazı sırasında günlük bazda %4,7 kayıpla 3,01 dolardan el değiştiriyordu. Bununla birlikte token, son 30 gün içinde %47,8 yükseliş kaydetti.

XAI yükselmeden önce bir düzeltme görecek!”

Analistin radarındaki son kripto para ise oyun odaklı kripto projesi Xai (XAI). Altcoin Sherpa, XAI’nin yükselmeden önce muhtemelen en yakın destek seviyesini tekrar ziyaret edeceğini öngörüyor. Bu bağlamda analist, “XAI: 0,90 dolar gibi bir rakam muhtemelen sağlam bir giriş olacaktır.” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada XAI, yazın sırasında günlük bazda %5,25 düşüşle 1,03 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte token, son bir haftada %63’ten fazla artış gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx