Spor Modasında Retro Dönemi: Eskiden Çok Sevilen ve Yeniden Moda Olan Spor Kıyafetleri

Moda bir döngüden ibaret ve her zaman eninde sonunda eskilere dönüyoruz. Tabii bu dönüş hoşumuza gidiyor çünkü bazı parçalar zaman ve mekandan bağımsızlaşıp hayatımızın bir parçası oldular. Bakalım neymiş o parçalar… ?

1. Nike’ın Air Force 1 modelinin hayatımıza ilk 1982’de girdiğini söylesek inanır mıydınız?

Air Force ! hiçbir zaman tam olarak hayatımızdan çıkmadı ama son birkaç yıldır özellikle de influencerların etkisiyle eskisinden çok daha fazla popüler oldu. Yukardaki ise Air Force 1’ın 1982’de piyasaya sürülen ilk hali. ?

2. Adidas’ın ikonik Superstar modeli ise hayatımıza Air Force 1’dan çok daha önce girdi…

Herkesin mutlaka hayatının bir döneminde giydiği Superstarlar, gerçekten de vazgeçilmez spor ayakkabılarından biri. Ama tabii 1969’dan beri hayatımızda olsalar da dönem dönem daha az göz önündeydiler.

3. Özellikle bahar/sonbaharda bisiklet şortlarını ünlülerin üzerinde görmeye doyamıyoruz!

Kendimizi 80’lerde yaşıyormuş gibi hissettiren bisiklet şortları, son yıllarda bir anda popüler oldu ve moda önderi olan tüm ünlülerin üzerinde en az bir kez gördük. ?

4. Moda dünyasını bir anda 90’lardaki üniversite takımına döndüren baseball ceketlerinden de bahsetmezsek olmaz.

Baseball veya kolej ceketleri hiç kimse anlayamadan bir anda hayatımıza girdi. İlk önce dünyaca ünlü isimlerin üzerinde gördük, sonrasında markalar sağ olsun kendi üzerimize de giydik. ?

5. Yoğa taytları rahatlığıyla “İyi ki moda olmuş!” dedirtiyor! ?

Rahat edilemeyen kıyafetlerle güzel görünme devri çoook geride kaldı. Bu konuda kadınların en büyük kurtarıcılarından biri de yoga taytlarının modaya dahil edilmesi oldu.

6. Bugün sokak modasının en vazgeçilmez parçalarından biri de basketbol formaları!

Öncesinde yalnızca gettoda kültürün bir parçası olarak giyilen basketbol formaları bir anda fashion weeklerde bile görebildiğimiz bir moda ikonu haline geldi. ?

7. Retro koşu ayakkabıları bugün tüm influencerların ayağında olsa da aslında uzuuun yıllardır ortada yoklardı.

2000’lerin başından son 2 yıl önceye kadar retro koşu ayakkabıları sanki hiç yokmuş gibi görmezden geliyorduk. Sonra bir anda onlara geri döndük. Çünkü hem çok rahat hem de kombini parlatacak kadar şıklar. ?

8. Tenis eteklerinin seksiliği bir anda tüm moda dünyasını ele geçirdi…

Tenis etekleri her giyene o kadar çok yakışıyor ki, sadece tenis kortlarında kalmaktansa sokak modasının bir parçası olması kaçınılmazdı. ?

9. Modanın parçası olan bir başka spor kıyafeti ise sporcu sütyenleri…

Her ne kadar Selena Gomez burada spordan çıkarken giymiş olsa da birçok ünlü ve ünsüz kişi bu sütyenleri günlük hayattaki kombinlerine de başarıyla uyarlıyor. ?

10. Ve tabii ki insanları hiç olmadığı kadar kayak yapmaya teşvik eden kayak tulumlarını unutmak olmaz! ?

Kayak tulumları o kadar popüler oldu ki, insanlar bir anda akın akın kayak merkezlerine koştu! Moda gerçekten her şeye yön veriyor. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir