Samsung Galaxy S24 Ultra DXOMARK Ekran Testinde En Üst Sırada Yer Aldı

Samsung Galaxy S24 Ultra, Google Pixel 8 Pro ve iPhone 15 Pro Max gibi rakiplerinden daha iyi bir performans sergileyerek DXOMARK ekran testinde zirveye yerleşti. DXOMARK, testlerin sonuçlarının kontrollü laboratuvar ve gerçek yaşam koşulları altında çeşitli nesnel ve algısal testlerle değerlendirdiğini söylüyor.

Liderlik tablosunda Samsung Galaxy S24 Ultra 155 puanla dünya genelinde ilk sırada yer alırken Google Pixel 8 Pro, Pixel 8 ikinci ve üçüncü sırada geliyor. S24 Ultra’nın asıl rakibi olan iPhone 15 Pro Max ise 149 puanla yedinci sırada yer alıyor. Geçen yıl tanıtılan Galaxy S23 Ultra da kendine on ikinci sırada yer buluyor.


DXOMARK, S24 Ultra’nın 2.600 nitlik ekranı sayesinde güneş ışığı altında iyi okunabilirlik sunduğunu belirtmiş. Ayrıca telefonun ekranında yansımaları yüzde 75’e kadar azalttığı belirtilen Corning Gorilla Armor koruması mevcut. Bu sayede kullanıcıların doğrudan güneş ışığı altında ekrandaki içeriği okumak için bir gölge bulması veya ekranı eliyle kapatması gerekmiyor. Son olarak daha fazla detay için resmi DXOMARK sitesini ziyaret edebileceğinizi belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx