NG Grup ailesi Zafer Yürüyüşü’nde yerini aldı

Büyük Taarruz Zafer Haftası kapsamında, 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece Afyon’un Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünden başlayıp, sabahın ilk ışıklarıyla, büyük taaruzun başladığı Kocatepe’de son bulan 14 km’lik “Zafer Yürüyüşü” yoğun katılımla gerçekleşti. NG Grup ailesi de bu anlamlı yürüyüşte yerini aldı.

Büyük Taarruz Zafer Haftası, Afyonkarahisar’da, her yıl olduğu gibi bu yıl da 25-30 Ağustos tarihleri arasında büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında 26 Ağustos’ta Zafer Yürüyüşü gerçekleşti. Saat 00.30’da, Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünden başlayan yürüyüşte Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce katılımcı yaklaşık 14 kilometrelik yoldan Kocatepe’ye yürüdü. Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve çok sayıda vatandaşın Zafer Yolu Başlangıç Alanı’nda toplanmasıyla başlayan yürüyüşte NG Grup ailesi de yerini aldı. 

 

SEMA GÜRAL SÜRMELİ: “ZAFER YÜRÜYÜŞÜ, MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK AŞKININ EN GÜÇLÜ İFADESİDİR”

Zafer yürüyüşüne oğlu Nafi Emir Sürmeli ve 42 NG Grup personeli ile katılan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, yürüyüşle ilgili olarak ”Bu topraklar için yapılan fedakârlıklar asla unutulmayacak. Şanlı bir tarihe sahip cumhuriyetin evlatları olarak bu anlamlı yürüyüşte yerimizi aldık. Bu yürüyüş sadece bir mesafe kat etmek değil, aynı zamanda tarihi bir yolculuğa çıkmak anlamına geliyor bizler için. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen Büyük Taarruz’u anmak ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu yaşamak için katıldığımız Zafer Yürüyüşü, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük aşkının en güçlü ifadesidir. Şehitlerimizin kahramanlığını ve gazilerimizin fedakârlığını yâd etmek, aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla selamlamak için bir araya geldik. Bayraklarımızla ve marşlarla yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle andık” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx