‘Hiçbir şey olmasa bile, kesinlikle bir şey oldu’ demişti… AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan yeni ‘yerel seçim’ açıklaması: ‘Ankara ve İstanbul yol kazasıydı’

AKP Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından tüm şehirlerde organize edilen “Şehir Buluşmaları” programı bu hafta sonu Samsun’da gerçekleşti.

Samsun İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda yapılan toplantının ilk programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi.

Yavuz, basın mensuplarının sorularına cevap verdi.

“ANKARA VE İSTANBUL YOL KAZASIYDI”

Geçen seçimlerde kaybedilen İstanbul ve Ankara’nın kazanılması için çalışma başlattıklarını ifade eden Ali İhsan Yavuz, “Ankara ve İstanbul tekrar AK Parti’ye geçer mi, geçer. Bir yol kazası olarak görüyoruz. Zaten hem İstanbul hem de Ankara’da ezici bir meclis üstünlüğü var. Bu 2 şehrin yeniden Cumhur İttifakı’nda olmaması için hiçbir neden yok. Yeniden hizmet belediyeciliğine dönülsün, yeniden işler, icraatlar devam etsin diye biz Ankara ve İstanbul’u Cumhur İttifakı’na dolayısıyla AK Parti’nin adaylarının kazandığı bir hale dönüşsün diye uğraşlarımız var. İnşallah nasip olur. Çok zor görmüyoruz açıkçası ama çantada keklik olarak da görmüyoruz. Bütün uğraşlarımız böyle bir sonuç ortaya çıksın diye. Ümit ediyorum ve inanıyorum da öyle de olacak” dedi.

“CHP RAYDAN ÇIKTI, C’Sİ DE H’Sİ DE GİTTI, BİR TEK P’Sİ KALDI”

Ana muhalefet partisinin raydan çıktığını iddia eden Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

“CHP raydan çıktı. C’si yok artık. Cumhuriyet artık yok. CHP’nin cumhur ile bir işi kaldı mı? FETÖ’den atılanları geri getireceklerini söylüyorlar. PKK ve YPG’ye terör örgütü diyemiyorlar. HDP ile iş kurmaya kalkıyor. Kapalı kapılar ardında pazarlık yapıyor. MİT’i ve İçişleri’ni birine vereceğini söylüyor. Açıklasa bir türlü açıklamasa bir türlü. AK Parti milletin rotasından ayrılmayacağını söylerken, CHP ise cumhur ile bağlantısını tamamen kesti. CHP’nin halk ile de bir alakası yok. CHP’de C de H de gitti, sadece P kaldı. Kalan P de parti değil. P de ‘post-truht’ yani ‘yalanın siyaseti’. Dolayısıyla CHP’de C ve H yok, sadece P var. O da yalanın siyaseti. Bunun için CHP raydan çıktı diyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx