Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmine Şok

Sanatçı Cem Karaca’nın hayatını anlatan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi dün sinemalarda izleyicilerle buluştu. Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu’nun canlandırdığı film hakkında mahkemeden durdurma kararı çıktı.

Başrolünde İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmi dün sinemalarda izleyicilerle buluştu. Uzun süredir tanıtımları yapılan film hakkında İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nden durdurma kararı çıktı.

12punto’da yer alan habere göre; Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, sanatçının hayatını konu alan ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminin gösteriminin durdurulması için dava açmıştı. Devam eden yargılamada ara karar verildi. Bu karara göre filmin yayımlanması durduruldu. İcra daireleri durdurma için yetkili kılındı.

‘YOK SAYILMAM BENİ ÜZDÜ’

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem’in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü…”

‘SAYGISIZCA BULUYORUM’

“Bir kişinin ölümünün ardından onunla ilgili bir film çekmek etik midir?” sorusuna da devap veren Karaca, “Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, ‘Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum’ şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx