Çayırova Belediyesi, Kağıtspor’u mağlup etti

KOCAELİ (İGFA) – İki yılda aldığı iki şampiyonluğun ardından bu yıl Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Çayırova Belediyesi, ligin 23. haftasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’la karşı karşıya geldi. Kocaeli Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Çayırova Belediyesi, Sebo Can Göndür, Phill Greene, Serhat Uğur, Ercan Bayrak ve Oğuz Savaş ilk beşiyle başladı. Maçın ilk periyodu karşılıklı basketlerle geçilirken, oyuna girdikten sonra İlkan Karaman’ın yüzdeli isbetleriyle Çayırova Belediyesi, rakibinin mesafeyi açmasına izin vermedi ve ilk çeyrek 23-22 Kağıtspor’un üstünlüğüyle sona erdi.

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

İkinci periyot da karşılıklı basketlerle devam ederken skor üstünlüğünü elinden bırakmayan Kağıtspor, devreye 41-38 önde girdi. Üçüncü periyotla birlikte özellikle Diante Watkins’in etkili oyunuyla skor bulmaya devam eden Çayırova Belediyesi, rakibini takibi sürdürdü ve son çeyreğe 68-66 geride girdi. Maçın son çeyreği ise büyük bir heyecana sahne oldu. Kağıtspor’da JaCori Payne ve Çayırova Belediyesi’nde Diante Watkins’in karşılıklı basketleriyle devam eden maçın son 10 saniyesine Çayırova Belediyesi 90-89 önde girdi. Maçın bitimine bir saniye kala Kevin Kaspar’ın bulduğu basketle 91-90 öne geçen Kağıtspor olsa da, bench tarafından yapılan kural ihlalinden doğan teknik faulü atan Diante Watkins 91-91’le maçı uzatmaya taşıdı.

DİANTE WATKİNS’TEN 24 SAYI

Uzatma bölümünde hücumda daha verimli oynayan taraf ise Çayırova Belediyesi oldu. Hemen hemen tüm oyuncularından skor katkısı bulan Çayırova Belediyesi, uzatma bölümünde daha az hata yapan taraf oldu ve karşılaşmadan 99-106 galibiyetle ayrıldı. Çayırova Belediyesi adına maçın en skorer ismi 24 sayı, 4 ribaunt ve 5 asistle Diante Watkins olurken, İlkan Karaman’ın 19 sayı 10 ribaundu, Phill Greene’in 19 sayı, 3 ribaunt ve 6 asisti ile Çağdaş Kayabaşı ve Oğuz Savaş’ın 11 sayısı galibiyette büyük rol oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx