Akaryakıt Fiyatlarındaki Yükselişe Ali Babacan’dan İlginç Hatırlatma Yorumları Çeşitlendirdi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son günlerde yeniden artışa geçen akaryakıt fiyatlarına yaptığı yorumla ilgi çekti. Benzin fiyatlarının 10 lirayı geçtiği  zaman yaptığı paylaşımı hatırlatan Babacan, yapılması gerekenleri saydı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, benzin ve motorine gelen zamlar sonrasında 40 TL bandının aşılmasıyla 10 TL’deyken yaptığı paylaşımı hatırlattı.

Ali Babacan, “Dün bir benzin istasyonu gördüm Fatih’te, benzinin fiyatı 0.00 yazıyordu. Niye? 10 lira olmuş artık sığmıyor. Benzin istasyonlarındaki fiyat tabelaları hazırlanırken hiçbir zaman benzinin 9.99’u geçeceği insanların aklına gelmiyormuş” dediği 20 Kasım 2021 tarihli gönderisini alıntılayarak şunları yazdı:

‘Benzin 10 lirayı geçeli iki yıl bile olmadı. ‘Bugünler iyi günlerimiz, yanlışta ısrar edilirse daha kötüsü gelir’ demiştim. Daha kötüsü geldi. Ülkemiz hukuka bağlı, şeffaf bir şekilde yönetilmezse, eğitimde gerekenler yapılmazsa mazotun 40 lira olduğu bugünleri de çok ararız’ açıklamasını yaptı.

Bu paylaşıma yapılan yorumlar ise daha ilginç oldu.

Babacan’a destek verenlerin yanı sıra

Eleştirilerin de sıralandığı görüldü.

Kendisinin de uzun süre ekonomi yönetiminde olduğu hatırlanırken,

Özgür Demirtaş’a da benzetilirken,

Geçmiş yılları da hatırlarken, 6 sıfırı atan yönetimde kimin olduğu da unutulmuştu.

Sizce de daha yükselecek mi fiyatlar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx