Yeni bir kripto para hırsızlığı yaşandı

Siber saldırının arttığı şu günlerde kripto piyasası hiç güvende değil diyebiliriz. Raporlara göre çalınan kripto paralar daha çok Ethereum tokenlerını içeriyor. Şirket, perşembe sabahı, bazı müşterilerin kripto cüzdanlarına yetkisiz erişim tespit ettiklerini açıkladı.

Yaşanan ihlal yüzünden para çekme ve para yatırma gibi hizmetler açık tutulsa da, tüm kripto para çekme işlemleri durduruldu. Twitter’daki en son güncellemesinde şirket, çalınan varlıkların hareketini takip ettiğini duyurdu. Şirket fonları dondurmak ve kurtarmak için diğer borsalarla birlikte çalıştığını söyledi.

Olay, bu ay gerçekleşen ikinci büyük kripto soygunu. Daha önce, bir bilgisayar korsanı, Poly Network finans platformundan Ethereum, Shiba Inu ve diğer dijital para birimlerinde yaklaşık 611 milyon dolar çalmıştı.

Hacker ardından Poly Network tarafından iş teklifi aldı. Üstüne üstlük bir de güvenlik açığı para ödülü teklif edildi. Japon şirket için de durum aynısı olur mu bilinmez. Ancak Poly Network’un yaklaştığı tutumdan bambaşka bir tutum takınacakmış gibi görünüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir