Ümit Özdağ’dan çarpıcı tez: ‘AKP’lileri gözaltına alınca sürüldüler’

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, bugün İstanbul Zeytinburnu’ndaki İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Özdağ, hengameye karışan 4 AKP Gençlik Kolları üyesini gözaltına almak isteyen 1 polis ve 2 bekçinin açığa alındığını ileri sürdü.

Özdağ şunları söyledi:

POLİSİMİZ SARAY REJİMİNİN BASKISI ALTINDA MİSYONUNU YAPAMAZ DURUMA GELMİŞTİR: Türk milletinin iç güvenliğini sağlamak ile sorumlu polisimiz saray rejiminin baskısı, mobingini altında vazifesini yapamaz duruma gelmiştir. Polis teşkilatı muhalefete oy veren seçmenlere, sıradan sokaktaki AK Parti’ye oy veren seçmenlere karşı vakit zaman maddeleri gayesi aşan bir formda uygulamaya zorlanırken AK Parti seçkinleri ve AKP seçkinlerinin muhafazası altındaki Suriyelilere karşı eli kolu bağlanmaktadır.

SUÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: Kısa bir mühlet Hatay’daydık. Hatay’da Anayasanın 23’üncü unsuru, jandarma ve polis aracılığıyla Süleyman Soylu ve vali tarafından çiğnendi. Bir milletvekili, bir genel lider ve parti divanı bir vilayetimize sokulmadı. Bu Cumhuriyet tarihi boyunca ikinci defa oluyor. Birincisi Kayseri’de merhum İnönü’ye uygulanmıştı. Artık birebir uygulamayı İçişleri yahut daha gerçek bir tabirle cürüm işleri bakanı Süleyman Soylu yaptı.

AKP’LİLERİ GÖZALTINA ALANLAR AÇIĞA ALINDI, ÖZÜR DİLETİLDİ: Bugün burada Zeytinburnu’nda olmamızın nedeni Zeytinburnu’nda Türk polisine ve bekçisine terbiyesizce saldıran, huzur bozan AK Parti Gençlik Kolları üyesi dört kişi hakkında süreç yapılmasının kabahat işleri bakanı Süleyman Soylu tarafından engellenmiş olmasıdır. Gözaltı süreçleri yapan polislere hatalılardan özür diletilmiş, kelepçe takan bir polis ve iki bekçi açığa alınmıştır. Bu ortada duyuyoruz ki AKP İlçe Lideri, polis arkadaşı aramış ‘merak etme seni bir hafta sonra misyona geri iade edeceğiz’ demiş. Ben buraya gelmeden evvel kimi teşkilat mensubu arkadaşlarımızın kulağına ‘böyle bir olay olmadı’ diye fısıldanmış. Bakın resmi evraklar benim elimde, sakın bu türlü bir numara çekmeye kalkmayın, çok mahcup olursunuz. Sakın ha Süleyman, resmi evrakların tamamı elimde ona nazaran.

SOYLU ZİHNİYETİNİN BASKILARI, TÜRK POLİSİNDE BÜYÜK SAYIDA İNTİHARLARA NEDEN OLMAKTADIR: Bu süreç Türk polisini, HDP’li milletvekilinin Türk polisine attığı tokattan daha fazla yaralamıştır. HDP’linin kim olduğu aşikâr aslında. Hatay Dörtyol’da AKP’li milletvekilinin oğlundan ve arkadaşlarından özür diletiyorsunuz Türk polisine. Antalya’da bir AK Parti milletvekili terbiyesizce Türk polisine saldırıyor. Artık de Gençlik Kollarını polisin elinden alıyorsunuz. Siz Türk polisini şamar oğluna mı zannettiniz, Türk Emniyet Teşkilatı sizin, AK Parti’nin özel muhafaza ordusu mu? Hayır, Emniyet Teşkilatı büyük Türk milletinin polisidir, bunu size öğreteceğiz. Türk polisini Süleyman Soylu’nun keyfi uygulamaları karşısında müdafaasız bırakmayacağız. Soylu zihniyetinin baskıları, Türk polisinde büyük sayıda intiharlara neden olmaktadır.

Elindeki dokümanları göstererek konuşmasını sürdüren Özdağ, şu formda konuştu:

EMNİYET TEŞKİLATI, AK PARTİ’NİN ÖZEL MÜDAFAA ORDUSU DEĞİL, BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN POLİSİDİR: Bakın arkadaşlar yalnızca 2021’de gerçekleşen intiharlar dört sayfa, 100’ün üzerinde polis intihar etmiş. Bir yandan hırsız, uğursuz, tecavüzcü, katil; başka yandan ‘aman dokunmayın’ dedikleri Suriyeli, Afgan’ıyla uğraşan polis; bir de Soylu zihniyetinin baskıları altında evlatlarını intiharlarda kaybetmektedir. Zafer Partisi Genel Lideri olarak; buradan sesleniyorum, yıllarca polis akademisinde öğretim üyeliği yaptım. Binlerce polis amiri öğrencim oldu. Sizin sıkıntılarınızı ve polis teşkilatının bütün kederlerini, sıkıntılarını çok yakından biliyoruz. Ve Türk devletini, Türk milletine geri vereceğiz. Emniyet Teşkilatı, AK Parti’nin özel muhafaza ordusu değil, büyük Türk milletinin polisidir. Polisi ezdirmeyeceğiz.”

“İKİ AMİRİN TAYİNLERİNİN AĞRI VE ŞIRNAK’A ÇIKTIĞINI DUYDUM”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özdağ, tutanakları paylaşıp paylaşmayacağı sorusu üzerine “Zamanı gelirse paylaşırım fakat şu evrede paylaşmayı düşünmüyorum. Fakat durum ne yazık ki mide bulandırıcı” dedi.

Polislerin açığa alınmasıyla ilgili soru üzerine Özdağ, “Son tayinlerde tayini olmayan buradan dün gece bu olayın ortaya çıkmasıyla birlikte iki amirin tayinlerinin Ağrı ve Şırnak’a çıktığını duydum. Resmi evrak hazırlandı mı bilmiyorum lakin galiba hazırlanıyordu resmi evrakta. Durum bu merkezde” karşılığını verdi.