TOGG sağlam bir tasarımla kullanıcılara sunulabilir

Türkiye’de üretilmesi planlanan TOGG, tasarımcısı ile de şaşırttı. Elektrikli araçlarda tasarım en önemli detaylar arasında yer alıyor. Almanya’da otomotiv devlerine konuşan yetkililer Tesla araçları gibi çekici tasarımlara sahip araçların üretilmesi gerektiğini ifade etti.

İşin aslına bakacak olursak bu konuda sonuna kadar haklılar. Tasarımı iyi olmayan elektrikli araçlar kimse tarafından beğenilmeyebilir. Mesela Tesla araçları alan kişiler sadece teknolojisi için bu otomobilleri tercih etmiyor. Aynı zamanda tasarım açısından da büyük hayranlık duyuyorlar.

Dünyanın elektrikli otomobil alanında önemli projeleri içerisinde gösterilen TOGG uzun bir süre daha devam edecek. Bu projede tasarım alanında Murat Günak liderlik yapacak. Kendisini tanımayanlar için kısaca özet geçelim.

Murat günak Almanya’da endüstriyel tasarım eğitimi aldı. Volkswagen ve Mercedes-Benz gibi şirketlerde baş tasarımcı olarak çalıştı. Ayrıca Ford, Peugeot gibi kuruluşlarda da tasarım şefi olarak çalışmalar yürüttü. Ortaya koyduğu tasarımlar ise Avrupa’da ödüller aldı. Genel olarak çalışmalarına bakıldığında gerçekten de son derece başarılı bir geçmişe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kendisinin TOGG gibi devasa bir projede yer alması büyük bir şans diyebiliriz. Aracın genel tasarımından o sorumlu olacak. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu resmi sosyal medya hesabından onun tasarım lideri olarak ekibe katıldığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir