Spotify otomatik şarkı ekleme özelliği ile kendisini geliştirdi

Yeni gelen özellik ile birlikte teorik olarak beğenme ihtimalinizin olduğu şarkılar çalma listesine otomatik bir şekilde dahil edilecek. Böylece çok daha keyifli bir çalma listesi ortaya çıkacak. En azından teoride böyle bir hedefi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gerçek hayata nasıl yansıyacağı henüz net olarak bilinmiyor.

Uygulamaya gelecek olan bu yeni özelliğin kullanımı ise oldukça kolay. Çalma listesinde ismin hemen altında geliştir düğmesi bulunuyor. Bu düğmeye basmanız ile birlikte özellik aktifleşecek. Yeni özellik eğer çalma listenize bir parça eklerse bu parlak yeşil ikonlarla gösterilecek.

Şarkının hemen yanında yer alan + butonuna tıklamanız ile birlikte çalma listesine kalıcı olarak eklenecek. Böylece siz seçim yapmadan otomatik olarak çalma listeniz oluşturulacak. Elbette bunu geriye çevirmek mümkün. Eğer eklenen şarkılardan memnun kalmazsanız bu Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Avusturya, Estonya ve Türkiye gibi birçok ülkede premium kullanıcılar için bu özellik aktif hale getirildi. Eğer kullanıcılardan olumsuz tepkiler gelirse bu özellik tamamen iptal edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir