Sony gözünü karartı: Akıllı telefonlar DSLR kameraları geride bırakacak

Akıllı telefonlarda kullanılan kamera sensörleri ile büyük bir muvaffakiyet elde eden Sony, önümüzdeki yıllarda taşınabilir sensörlerin DSLR kameraları geride bırakacağına inanıyor. Yakın tarihli bir iş etkinliğinde Sony CEO’su Terushi Shimizu, akıllı telefon sensörlerinin geleceği hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

DLSR kameralar tozlu raflara kaldırılabilir

Donanımhaber’de yer alan habere nazaran geçtiğimiz yıl klâsik CMOS sensörlerinde bulunan fotodiyotların ve piksel transistörlerinin başka katmanlara bölündüğü iki katmanlı transistör piksel teknolojisini tanıtan şirket, yeni teknolojinin doygunluk sinyal düzeylerinin yaklaşık olarak iki katına çıkmasına, dinamik aralığın genişletilmesine ve imaj kirliliğinin azalmasına katkı sağlayacağını duyurmuştu.

Nikkei tarafından bildirilenlere nazaran, açıklamalarında bilhassa şirketin gelişmiş imaj sensörü teknolojisinden ve her pikselin maruz kaldığı ışık ölçüsünü iki katına çıkaran yapay zeka işlemeden bahseden Sony, bu iki özelliğin hedeflenen gelişmede büyük bir rol oynayacağını söz ediyor.

Günümüzde akıllı telefon kameraları ve dijital kameraların bir müddettir zıt istikamette gelişmesi sebebiyle şirketin yeni amacının şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.