Sokak röportajında bayanı kelamlı taciz eden YouTuber Mesut Can Eray hudut dışı edildi

Avusturya’nın başşehri Viyana’da YouTube görüntüleri çeken Mesut Can Eray’ın yaptığı bir sokak röportajında bir bayana giysisinden ötürü hakaret etmesi toplumsal medyada gündem oldu. Çok sayıda kişi Eray’a reaksiyon gösterdi ve polise şikayet etti.

Recep Baltaş isimli bir kullanıcı, ”Sabah bu artığı Viyana polisine şikayet etmiştim. Polis açıklama yaptı ‘Bilgiler sorumlu polis karakoluna iletildi” diye. Umarım ceza alır ya da hudut dışı edilir de Avusturya bir virüsten daha kurtulur” tabirlerini kullandı.

Viyana’da yaptığı sokak röportajlarıyla ünlü olan Mesut Can Eray isimli erkek, Viyana’da yoldan çevirdiği bir kadına ”Önünü dön, yakına gel bakayım” dedikten sonra, ‘‘Ya aile var burada utanmıyor musun? Bu türlü giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Bu türlü giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz” formunda konuştu. Genç bayanın Türkçe bilmediği için hakaretleri anlamadığı ve Eray’a gülümseyerek cevap verdiği görüldü.

VİYANA POLİSİ HAREKETE GEÇTİ

Videonun toplumsal medyada yayılmasının akabinde çok sayıda kişi Eray’ın yaşadığı ülkede bulunmasını ve hakaret ettiği için yargılanmasını talep etti.

Polis, görüntüyü paylaşan Recep Baltaş isimli bir hesaba karşılık verdi ve hususla ilgili harekete geçtiklerini söyledi. Mesut Can Eray, YouTube’dan yaptığı açıklamada, ”Deport edildim. Pasaportumu ve her şeyimi aldılar. Yurtdışına çıkamıyorum. Çektiğim görüntüler yüzünen çıkamıyorum. Artık Türkiye’deyim. İşime geldi. Mizah görüntüleri çekeceğim” dedi.