Şizofreni hastası genç konutunda polis kurşunuyla öldürüldü! Aile isyan etti: Amerika’ya döndük

Konya’da şizofreni hastası Müslüm Davulcu konutunda polisin silahından çıkan kurşunların maksadı oldu. Davulcu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken aile, “Amerika’da polisler sivilleri vuruyor, Türkiye’yi de bu hale getirdi bu devlet” kelamlarıyla duruma isyan etti. Emniyet ise Davulcu’nun hırsızlık yaparken vatandaşlar tarafından fark edildiğini ve saklandığı konutunda polise bıçak çekmesi üzerine etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Konya’nın Selçuklu ilçesi Esenler Mahallesi’nde dün akşam saat 23:30 sularında şizofreni hastası olan Müslüm Davulcu (36) ile bir küme ortasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine Müslüm Davulcu, meskenine saklandı.

Bunun üzerine Müslüm Davulcu’nun ailesi emniyeti arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen polis grupları konutunun tuvaletine saklanan Davulcu’yu saklandığı yerden çıkarmaya çalıştı. Bu sırada Davulcu polisin silahından çıkan kurşunların gayesi oldu.

Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılan ağır yaralı Davulcu, tabiplerin tüm müdahalelerine karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Davulcu’nun mevt haberini alan yakınları hastane önünde hudut krizleri geçirdi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Emniyet kaynakları, Müslüm Davulcu’nun mahallede hırsızlık yaparken mahalleliler tarafından fark edildiğini, kendisini durdurmak isteyen vatandaşlara bıçakla saldırdığını ve konutunda saklandığı yerden çıkarken polise bıçak çekmesi üzerine de etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Emniyet ayrıyeten Müslüm Davulcu’nun hırsızlık, uyuşturucu ve daha birçok cürümden 38 adet cürüm kaydı olduğu bilgisini paylaştı.

“POLİSE ‘VURMAYIN’ DEMEME KARŞIN OĞLUMU VURDULAR”

Konuyla ilgili açıklama yapan baba Haydar Davulcu, polislere oğlunun engelli olduğunu söylemesine karşın oğlunu vurduklarını ileri sürdü. Emniyeti yalanlayan acılı baba Haydar Davulcu,

“Akşam oğlum hengameye karıştı. Bunun üzerine polisi çağırdık. Oğlum da polislerden tuvalete saklanmıştı. Oğlumu gelip tuvaletten çıkarttılar ve beş el ateş ettiler. Oğlum şizofreni hastası. Ben polislere ‘vurmayın, ben onu sakinleştir, size söz verdiririm’ dedim ancak dinlemediler.

Çocuk da içeri kaçarken olduğu yerde ateş ettiler. Oğlumun göğsüne, karnına ve ayaklarına olmak üzere 5 kurşun isabet etti. Oğlum vurulduktan yarım saat sonra ambulans geldi.

Bunun peşini bırakmayacağız ve cürüm duyurusunda bulunacağız. Çocuğumun uyuşturucu bağımlısı olduğu için emniyetten yardım istediğimiz de palavra. Çocuğumun kimseye bir ziyanı olmadı. O kuşun bile kanadını incitmez” tabirlerini kullandı.

“AMERİKA’YA DÖNDÜK”

Müslüm Davulcu’nun bir diğer yakını ise, “Amerika’ya döndük. Amerika’da polisler sivilleri vuruyor, Türkiye’yi de bu hale getirdi bu devlet. Polise bu yetki verilmez” siteminde bulundu.

Müslüm Davulcu’nun cenazesi Konya Kent Hastanesi morguna kaldırılırken olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.