Şehit Eren Bülbül’ün annesi: Yüreğimiz yerinden çıkıyor, yarın olsun diye bekliyoruz

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanıyor.

Yarın sandık başına gitmeye hazırlanan vatandaşlar, yeni dönemin için bir karar verecek.

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, Millet İttifakı’nın adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kılıçdaroğlu, adaylığını açıkladıktan sonra HDP’den destek görmeye de başladı.

Selahattin Demirtaş, hapishaneden Kılıçdaroğlu’na olan desteğini de göstermeye yönelik paylaşımlar yaptı.

Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nın HDP’den destek görmesi ise şehit annelerinin yüreğini yaktı.

Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, yaptığı açıklama ile de bunu doğruladı.

Eren Bülbül’ün annesi “Yarını bekliyoruz” dedi

SABAH’a Özgür Özdemir’e konuşan Ayşe Bülbül şu ifadelere yer verdi;

“Bir şehit annesi olarak Türk halkından tek isteğim 14 Mayıs’ta oyunu sandığa atarken benim evladımı ve tüm şehitlerimizi düşünsün. PKK bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP ile birlikte olan partiler ne bizim yanımıza gelsin, ne de Eren’imin mezarını ziyaret etsin.

Kesinlikle kabul etmiyorum. PKK’nın uzantısı HDP ile hareket eden partilere hakkımı helal etmiyorum. Benim 15 yaşındaki kınalı kuzumu, Eren’imi 6 yıl önce terör örgütü katletti. Acım yüreğimde hiç dinmedi.

Devletimiz Eren’imin katillerini kısa sürede yok etti. Teröristleri bir bir yok etti. Kaçacak delik aramaya fırsatları kalmadı. Devletimizden, Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere az kaldı. Bazı siyasi partiler o terör örgütüyle beraberler. O çocuk katili PKK’nın uzantısı HDP ile kol kola gezen, Kandilden emirler alan ve PKK’ya diz çökenlere lütfen oy vermesinler.

“Onlara verilen oy yüreğimi yakacak”

Onlara verilen her oy yüreğimi yakacak. Hainlerin kurşunlarıyla askerimizi, polisimizi, vatandaşlarımızı ve 15 yaşındaki Eren’imi katledenler sandığa gittiğinde vicdan muhakemesi yapsınlar. Onlara oy verecek olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Benim 15 yaşındaki oğlum Eren’im mezarda yatıyor.

Gençliğini yaşayamadan toprağa girdi. 6 yıldır Erensiz geçen günleri ben bilirim. Eren ve tüm şehitlerimizin katilleriyle kol kola gezenler siyaset yaparak, TBMM’ye girmenin hesabını yapıyor. Onlara bu fırsatı vermeyelim. Yüreklerimizin tekrar yanmasına izin vermeyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir