Okan Buruk hayaline kavuştu

Ocak 2021’den bu yana ekip çalıştırmayan Okan Buruk, Galatasaray Lideri Dursun Özbek ile yaptığı 1 dakikalık telefon görüşmesinin akabinde kulübeye dönüyor.

Galatasaray’daki gergin bekleyiş noktalandı ve belirsizlik sona erdi. Lider Dursun Özbek “Yabancı mı yerli mi?”, “Okan Buruk mu Fatih Terim mi?” tartışmalarına yaklaşık 1 dakika süren telefon görüşmesinin akabinde noktayı koydu.

Galatasaray’ın yeni hocası Okan Buruk oldu. Sarı-kırmızılı toplulukta büyüyen, parlak futbolculuk mesleğini teknik yöneticilik periyodunda kazandığı kupalarla taçlandıran 48 yaşındaki Buruk, para konuşmadan vazifesi kabul etti. Domenec Torrent ile yolların resmen ayrılmasından sonra Buruk işbaşı yapacak.

14 YERLİ HOCADAN BİRİ

Yurtdışında tatilde olan Okan Buruk’un, Özbek ile telefonda yaptığı görüşmede “İsterseniz birinci yıl performansa dayalı kontrat yapalım. Sonrasına bakarız” dediği öğrenildi. İdarenin, bu teklife rağmen başarılı hocaya garanti fiyat vereceği lakin sayının daha sonra belirleneceği öğrenildi.

Babası fanatik bir Galatasaraylı, idolü Diego Armando Maradona olan; Türk futbolunu Avrupa’da temsil eden neslin en kıymetli isimlerinden biri olarak kabul edilen Okan Buruk, lig tarihinin şampiyonluk yaşayan 14 yerli hocasından biri…

OKAN BURUK’UN GELMESİ TRANSFER DEMEK

Düşük maliyetli teknik takım, Galatasaray için futbolcu transferine daha fazla kaynak ayırmak demek. Buruk ve takımına büyük olasılıkla TL üzerinden ödeme yapılacak. Bu da bütçeyi rahatlatacak. İdarenin bilhassa orta alana, kadroya güç katacak 2 değerli oyuncu transfer etmesi bekleniyor.

OKAN BURUK: KENDİME YAKIŞTIRIYORUM

Okan Buruk, NTV’de yayınlanan, sunuculuğunu Emek Ege’nin yaptığı Kırılma Anı programında Galatasaraylılığı ve hayalleri ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“11 yaşında bu kadronun içine girmiş, çocukluğu, ailesi Galatasaraylı olan, oğlu Galatasaray’ı tutan, Galatasaray’ın efsane oyuncularından biri olduğumu düşünüyorum. Üstün Lig’de çok grup çalıştırdım. Birçok biçimde rakip olduğum Galatasaray’da teknik yönetici olabilmek için çok efor sarf ettim. En tabandan en üstlere kadar geldim. Şampiyonluk yaşamış bir teknik yönetici olarak, Galatasaray’ın teknik yöneticisi olmayı hem istiyorum hem kendime yakıştırıyorum. İnşallah bir gün olur. Bu, benim için bir hayal. Yıllarca oynadığım taraftarın önünde teknik yönetici olarak alanda yer almayı çok isterim. Kendimi bu manada hazır hissediyorum. Olursa natürel ki seve seve Galatasaray’a hizmet etmek isterim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.