Okan Buruk: Galatasaray benim için en hakikat yer!

Galatasaray’da 11 Haziran’da yapılacak olan başkanlık seçiminde Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu kozlarını paylaşacak. İki lider adayının da vazifeye gelmesi durumunda mevcut teknik yönetici Domenec Torrent’le çalışması beklenmiyor. O nedenle şimdiden iki ismin de kadrosu emanet etmeyi düşündüğü isimler ile görüştüğü biliniyor.

11 yıl formasını giydi

Bu doğrultuda Sarı-Kırmızılılar için bilhassa Dursun Özbek’in başkanlığı durumunda kulislerde en çok ismi geçen Okan Buruk… Futbolculuk mesleğinde iki farklı devirde toplamda 11 yıl Galatasaray forması giyen, teknik yöneticilik macerasını ise Medipol Başakşehir’le şampiyonluk yaşayarak taçlandıran başarılı hoca, NTV’deki Kırılma Anı programına geleceği ve Galatasaray’la ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

‘Kendimi Fenerbahçe ‘de göremiyorum’

Okan Buruk, “Futbolda en hakikat yerin, en hakikat muahedenin ilişkin olduğunuz kulüplerle olduğunu düşünüyorum. Benim için de teknik adamlık ismine en yanlışsız yerin Galatasaray olduğunu düşünüyorum. Kendimi Fenerbahçe ekibinin hocası olarak o stadyumda göremiyorum, hissedemiyorum. O farklı bir şey. Tahminen beni orada Fenerbahçe’nin hocası olarak görmek de Fenerbahçeli bir taraftarın içine sinmeyecek. Birçok Fenerbahçeli taraftar da bunu yaşamak istemez” tabirlerini kullandı. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.