Memleket Partisi, İnanılmaz Kurultay kararı aldı

Memleket Partisi’nde sözcüsü ve genel başkanvekili de olan Gaye Usluer’in de ortalarında bulunduğu altı parti yöneticisi partiden ayrıldı. İstifa edenler Parti başlangıçtaki argümanından uzaklaştı tenkidinde bulundu.

Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığını yürüttüğü Memleket Partisi’nin Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın ortalarında bulunduğu altı üst seviye yönetici istifa etti. Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali İstek Büyükuslu, PM Üyeleri Meryem Şengül Kala ve Oğuz Giray da istifa eden öbür isimler oldu.

MYK harikulâde toplandı

Yaşanan istifaların akabinde parti MYK’sı Muharrem İnce başkanlığında inanılmaz toplandı.

Kurultay kararı çıktı

Toplantının akabinde kurultay kararı çıktı. Harika kurultay kararını Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce açıkladı.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinde üst seviye yöneticilerin istifasının akabinde toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Kuruluş sancılarından kurtulmak için fevkalâde kurultaylarını toplayacaklarını tabir eden İnce şunları kaydetti:

“Kuruluş sancıları”

17 Mayıs 2021’de kurduğumuz Memleket Partimiz, yaşadığı tüm sancılı süreçlere karşın kısa müddette seçime girme hakkını kazandı. Bu basamakta yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Fevkalâde Kurultayımızı toplayacağız. Birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız.” tabirleri kullanıldı.