LeBron James kararını verdi… Devam edecek mi

Los Angeles Lakers’ın geçen sezon Batı Konferansı final serisini Denver Nuggets’a karşı 4-0 kaybetmesinin ardından basketbola devam etme konusunu detaylıca düşüneceğini belirten LeBron James, kararını verdi.

Geçen sezon Kareem Abdul-Jabbar’ı geçerek Amerikan Basketbol Ligi (NBA) tarihinin en skorer oyuncusu konumuna gelmesi nedeniyle ESPY Ödülleri’nde “En İyi Rekor Kıran Performans” ödülünü kazanan LeBron James, kürsüde yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:

Kaç sayı daha attığımı ya da sahada neler yapıp yapamadığımı önemsemiyorum. Benim için asıl soru şu: Bu oyunu kendimi kandırmadan oynayabilir miyim? Sahada her şeyimi veremediğim gün, işimin biteceği gündür. Şanslısınız ki o gün, bugün değil.

NBA’DE 21. SEZON

Gelecek sezon NBA’de 21. sezonunu geçirecek LeBron James; Dirk Nowitzki, Kevin Garnett, Robert Parish, Kevin Willis ve Vince Carter’ın ardından bunu başaran 6. oyuncu olacak.

Aralık ayında 39 yaşına basacak olmasına rağmen ligin üst düzey oyuncuları arasındaki yerini koruyan Lakers’ın yıldızı, 2022-2023’ün normal sezonunu 28,9 sayı, 8,3 ribaunt ve 6,8 asist ortalamasıyla tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx