Köpek saldırısı sonrası yüzüne 50 dikiş atılmıştı, ‘köpeğin hatası yok’ dedi!

Rafet El Roman’ın eski eşi model Tuğba Altıntop, tatil için gittiği İstanbul-Şile’de adeta dehşeti yaşadı.

Altıntop, arkadaşının “Akita” cinsi köpeğinin saldırısına uğradı. Çabucak hastaneye kaydırılan Altıntop’un yüzüne 50’den fazla dikiş atıldı.

“YÜZÜMÜN SOL TARAFI PARÇALANDI”

Olayı anlatan ünlü manken “Arkadaşımın köpeği yerde yatıyordu. Yanına gittim, sevdim okşadım. Eğilip yüzünü öpmek istedim. Bir anda yüzüme saldırdı. Kimse müdahale edemeden bıraktı, kenara çekildi. Olay 10 saniye içinde olup bitti. Yüzümün sol tarafı parçalandı. Çabucak hastaneye gittik. Tabipler yapabileceklerini yaptı fakat ‘İz kalma ihtimali var’ dediler. Daha sonra deri nakli ya da hücre nakli yapılabileceğini söylediler.” dedi.

“ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

Köpeğin sahibi olan arkadaşından şikâyetçi olmadığını lisana getiren Tuğba Altıntop, “Şikâyetçi değilim, aslında ilgileniyor her şeyle. ‘Akita’ cinsi köpekler bu türlü saldırgan olabiliyor. Benim de daha evvel bahçeli konutumda ‘Macar Rottweiler’ köpeğim vardı. Lakin hiç bu türlü bir şey yaşamadık. Artık sitede oturduğum için ‘Pomeranian Spitz’ cinsi bir köpek besliyorum.” diye konuştu.

“HATA BENDEYDİ, ONUN ÖZGÜRLÜK ALANINA GİRDİM”

Saldırının hayvan sevgisini etkilemediğini, fakat kendine ders çıkardığını söyleyen Altıntop, “Bu vahim akın hayvanlara olan sevgimi etkilemedi ancak bana ders oldu. Kusur bendeydi, onun özgürlük alanına girdim. Hayvanın hatası günahı yok. Yanağını niçin öpüyorum ki? Bugün benim mevt haberimi de yazabilirdiniz, ben kaşındım. Hayvanları daima seveceğim fakat artık karakterini bilmediğim, tanımadığım hayvanlara daha temkinli yaklaşacağım.” şeklinde konuştu.