İşte Dünyanın En Hoş 23 Plajı! Türkiye’den Bir Tek O Plaj Listeye Girmeyi Başardı!

Deniz ve kumu ile ön plana çıkan lakin her manada eşsiz hoşluğa sahip olan dünyanın en yeterli plajlarını sizler için bir ortaya getirdik. Harika görünen mavi suları ile dünyanın en düzgün 23 plajı adeta herkesi büyülüyor. Listenin içerisinde, Türkiye’nin güney kıyısında bulunan ve adeta cennet üzere olan Kaputaş plajıda yer alıyor. İşte dünyanın en hoş 23 plajı.

DREAMLAND PLAJI, BALİ

Endonezya’daki Bali, hayatınız boyunca en az bir defa gitmeniz gereken yerlerden biridir. Güneybatı kıyısındaki Bukit Yarımadası’ndaki Dreamland Plajı üzere hoş plajlardan en az birinde biraz vakit geçirdiğinizde daha da âlâ.

WHİTEHAVEN PLAJI, WHİTSUNDAY ADALARI, AVUSTRALYA

Avustralya’nın Whitsunday Adaları’ndaki Whitehaven Plajı, yedi kilometrelik (dört mil) beyaz kumlar ve turkuaz sularla dolu çarpıcı bir plajdır. Oradayken kamp yapabilir ve barbekü yapabilirsiniz, lakin bunu yapmak için tekne, Jetski, deniz uçağı yahut helikopterle seyahat etmeniz gerektirecek yol yok.

SEVEN MİLE PLAJI, CAYMAN ADALARI

Grand Cayman Adaları’ndaki Seven Mile Plajı, harika bir kumlu mercan plajıdır. Karayip güneşinin doğuşundan ve batışından en düzgün halde yararlanmak için o sabah yahut akşam kıyı boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.

GİZLİ PLAJ, ISLAS MARİETAS, MEKSİKA

Gizli Plaj yahut Playa del Amor, Meksika’nın kuzeybatı kıyısındaki bir takımada olan Marieta Adaları’ndan birindedir. Adaya tekneyle ulaşıyorsunuz ve bu plaja erişim, Pasifik okyanusuna bağlı bir su tünelinden yüzerek yahut kanoyla.

HORSESHOE KÖRFEZİ, BERMUDA

Göründüğü üzere, at nalı üzere bir kıvrımda olan bu Bermuda koyu, güneş tutkunları, yüzücüler, şnorkelle yüzenler ve meraklı fotoğrafçılar için tanınan bir yerdir. Çocuklar için inançlı bir halde yüzebilecekleri bitişik bir plaj da dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır.

LUCKY BAY, AVUSTRALYA

Lucky Bay, Avustralya’nın güneybatı kıyısında yer almaktadır. Kum saf beyaz, su berrak, turkuaz ve sakin. Bölge balina gözlemciliği, şnorkelli yüzme ve yüzme ile ünlüdür ve evet, bu Ulusal Park’ta kıyıda bir yahut iki kanguru bile görebilirsiniz!

DOMUZ PLAJI, EXUMAS, BAHAMALAR

Bu kumsalın bulunduğu bu ada, Big Major Cay, beşerler tarafından bulunmayabilir, fakat domuz meşakkati yok! Bahamalar’ın Exuma bölgesindeki Pig Beach, tropik sularda yanınızda yüzecek olan, homurdanan da olsa dost canlısı bir domuz ailesine mesken sahipliği yapıyor.

LA CHİVA PLAJI, VİEQUES, PORTO RİKO

Porto Riko’daki Vieques Adası’ndaki Playa La Chiva, Karayip Denizi’nde uzun bir kum şerididir. Daha evvel Blue Beach olarak bilinen plaj, Ulusal Yaban Hayatı Sığınağının içindedir. Kendi kum yamanıza sahip olmak ve ağaçların yakınında barınak bulmak için kâfi alan var.

NAVAGİO PLAJI, ZAKYNTHOS ADASI, YUNANİSTAN

Navagio Plajı, Yunan Adaları’ndaki Zakynthos kıyısında açık bir koy. Bu, plajın ortasındaki kumların üzerinde görebileceğiniz gerçek bir gemi enkazı, 1980’lerde bir Freightliner bir fırtına sırasında karaya oturdu. Şaşırtan olmayan bir halde, her birinin Gemi Enkazı olarak da bilinmesi, lakin geminin kaçak mal taşıdığı söylendiği için plaj, Kaçakçılar Koyu olarak da bilinir!

TRUNK BAY, ST. JOHN, ABD VİRJİN ADALARI

Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adası’ndaki Trunk Bay, palmiye ağaçlarıyla inançlı bir yüzme ile çeyrek mil uzunluğunda beyaz kumlu bir plajdır. Deniz ömrünü ve mercanları keşfetmek için plajın büyük bir kısmında işaretlenmiş bir su altı şnorkelli yüzme parkuru uzanır.

WAİPİO VADİSİ KIYISI, BÜYÜK ADA, HAWAİİ

Hawaii’nin Büyük Adası’nın kuzeydoğu kıyısındaki Waipi’o Valley Beach, şelaleler ve devasa uçurum yüzleri ile çevrili bir alanda, kavisli siyah kumlu bir plajdır. Alışılmışın biraz dışında, fakat görünüm ve su, geziyi yapanlar ortasında tanınan.

MAYA KÖRFEZİ, TAYLAND

Tayland’daki Maya Körfezi, 90’lı yıllarda Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “The Beach” sinemasıyla ünlenen tropikal bir lagündür. Thara-Mu Ko Phi Phi Ulusal Parkı’nda yer alan plaja turist erişimi, mercan resifinin yenilenmesine müsaade vermek için 2018’de bir müddetliğine sonlandırılacaktır.

HAZİNE PLAJI, JAMAİKA

Treasure Beach, Jamaika’nın dört farklı körfezi kapsayan güney kıyısında, altı millik bir kum, deniz ve kayalıktır. Yakındaki kafelerin ve konaklama yerlerinin, gerçek rahat Jamaika vibe tecrübesini yaşattığı söyleniyor.

MAVİ LAGÜN, NACULA, FİJİ

Blue Lagoon, Fiji’nin Nacula Adası’ndaki bir tatil bölgesidir. Adanın plajları ve lagünleri, tatilde dinlenmek ve oradayken şnorkelle yüzme yahut dalış yapmak için bir yerin tadını çıkarmak için berrak su, beyaz kum ve pastoral yerlerdir.

PALM BEACH, ARUBA

Karayipler’deki Aruba adasında her iki dünyanın da en güzelini elde edebilirsiniz. Karayip Adası, Aruba. Palm Beach, lüks otellerden kumarhaneye, tatil konutlarından alışveriş merkezine kadar her şeyin bulunduğu bir bölge. Uçurtma uçurma ve şnorkelli yüzme aktiflikleri için yakınlardaki plajlardan da yararlanılır.

VAEROY, LOFOTEN ADALARI, NORVEÇ

Mayıs-Temmuz ayları ortasında Norveç’teki Lofoten Adaları’ndaki Vaeroy adasını ziyaret edin ve gece yarısı güneşinde kumsalın tadını çıkarabilirsiniz! Tanınan bir yürüyüş ve balık tutma yeri olan adaya ulaşım feribot yahut helikopterle sağlanmaktadır.

KAPUTAŞ PLAJI, TÜRKİYE

Türkiye’nin güney kıyısındaki Kaputaş’taki plaja ulaşmak için 170 basamaklı bir yürüyüş yolundan inip kumlu vadiye ineceksiniz. Su çok çabuk derinleşir, bu nedenle tekne seyahatleri de sizi yakınlaştırabilir.

CALA GOLORİTZE, SARDUNYA

Sardunya adasının doğu kıyısındaki Cala Goloritze’ye bir saatlik yürüyüş, yürüyüşe bedel, ya da oraya tekneyle ulaşabilirsiniz. Kumsal çakıllardan yapılmıştır, kayalar beyaz ve sarıdır ve su ılıktır.

LONG BEACH, VANCOUVER ADASI, KANADA

Kanada’nın Britanya Kolumbiyası’ndaki Vancouver Adası’nın batı kıyısındaki Long Beach, kamp yapmak ve sörf yapmak için tanınan bir destinasyondur. Kıyıda dolaşanlar için, dalgaların karaya attığı odunlar Pasifik okyanusundan kıyılara akıyor. Yürüyüşçüler için, bitişikteki ulusal parkın birçok parkuru vardır.

CALA MİTJANA, MENORCA, İSPANYA

İspanya’nın doğu kıyısındaki Balear Adaları’ndaki Minorka’daki Cala Mitjana, berrak mavi suları olan açık bir koy. Anakarada Barselona’nın karşısında seyahat edin ve akabinde erişim, yakındaki bir yoldan yürüyerek kısa bir yürüyüşle ya da küçük bir cümbüş teknesinde gezinebilirsiniz.

RADHANAGAR PLAJI, ANDAMAN TAKIMADALARI, HİNDİSTAN

Andaman ve Nikobar Adaları’ndaki Havelock Adası’ndaki Radhanagar Plajı, ekoturizmin geliştirilmesi ve tanıtımına odaklanmıştır. Mahallî olarak yalnızca 7 Nolu Plaj olarak bilinen, yolda kaplumbağalar, yunuslar, balıklar ve orta sıra fil bulacaksınız.

AGEEBA PLAJI, MISIR

Bu turkuaz renkli görünüme bakıldığında Mısır’da büyük piramitler ve sfenksten çok daha fazlası var. Ageeba Plajı, Kahire’den otomobille bir günlük aradaki Marsa Matruh’tadır. Ageeba, Arapça’da “mucize” manasına gelir.

DİANİ PLAJI, KENYA

Afrika’nın doğu kıyısındaki Kenya’daki Diani Plajı’nda dinlenmek ve dinlenmek, rastgele bir Afrika macerasını başlatmak yahut bitirmek için kusursuz bir yoldur. Mombasa’nın çabucak güneyinde, uzun, pak beyaz yumuşak kum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.