HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Meclis’te kimse bizden İsveç’in NATO üyeliğine ‘evet’ dememizi beklemesin

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsveç‘in NATO’ya katılımı konusunda yakında TBMM’ye gelecek düzenlemeye ilişkin,” İsveç‘in bu tutumu düpedüz İslam düşmanlığıdır. İsveç veya bir başkası, onun lehine olabilecek herhangi bir düzenlemenin meclisten geçmemesi için biz çaba içerisinde oluruz. İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin bir şey parlamentoya gelirse biz ona evet demeyiz. Bu kadar net söylüyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE, İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİNİ DESTEKLEYECEK

Ukrayna ve Rusya arasında başlayan savaş sonrası başlayan İsveç’in NATO üyeliği çabaları, terör örgütü PKK ile aralarına mesafe koyamamaları nedeniyle tıkanmıştı. Aylarca süren görüşmeler sonucu geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen NATO Liderler Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin NATO üyeliğini desteklediğini ve düzenlemenin yakında TBMM’ye geleceğini söyledi.

HAYIR OYU KULLANACAKLAR

Cumhur İttifakı ortaklarından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, katıldığı bir TV programında dış politika ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu, İsveç’in NATO üyeliği ile ilgili bir düzenlemenin Meclis’te oylamaya sunulması durumunda, hayır oyu kullanacaklarını söyledi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu

“EVET DEMEMİZİ KİMSE BEKLEMESİN”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx