Genco Erkal: Ölmedim fakat Kıbrıs’ta provasını yapmış oldum

Türk tiyatrosunun duayenlerinden Genco Erkal, dün akşam KKTC’de sahnelenen oyun sırasında rahatsızlandı. Hastanede tedavi altına alınan Erkal, “Her vakit sahnede ölmek istemişimdir. Ölmedim ancak Kıbrıs’ta provasını yapmış oldum. Bir anda hık diye gidiyorsun” dedi.

KKTC 18’inci Kıbrıs Tiyatro Şenliği kapsamında yer alan ‘Şahdamarım’ isimli oyun sırasında rahatsızlık geçiren Genco Erkal’a olayı fark eden müzisyenler yardımcı oldu. Toplumsal medyadan paylaşılan manzaralarda 84 yaşındaki sanatkarın, etraftakilerin yardımıyla yürüyerek sahneden indiği görüldü.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin acil servisine götürülen Genco Erkal’ın durumunun düzgün olduğu ve müşahede gayeli olarak koroner ağır bakım ünitesine yatırıldığı tabir edildi.

“BİR ANDA HIK DİYE GİDİYORSUN”

Genco Erkal, sıhhat durumuyla ilgili Twitter hesabından bir bildiri paylaştı. Erkal, şunları söyledi:

* “Her vakit sahnede ölmek istemişimdir. Ölmedim ancak Kıbrıs’ta provasını yapmış oldum. Bir anda hık diye gidiyorsun.

* Hani bir seferinde CB kamera karşısında konuşurken bir gidip gelmişti. Motamot onu yaşadım. İzleyicinin bunu alkışlaması çok hoşuma gitti.”

SAĞLIK MESELELERİNDEN BAHSETMİŞTİ

Erkal resmi toplumsal medya hesabından 30 Ağustos’ta yaptığı açıklamada “Sağlık meselelerim nedeniyle altı ay kadar orta verdiğim Bir Meczubun Hatıra Defterine Eylül ayının birinci haftasında tekrar başlıyorum, haberiniz olsun. 58’inci yıl” sözlerini kullanmıştı.