Galatasaray, Lucas Torreira ile anlaştı

Orta alana desteğe devam eden Galatasaray, Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö’nün akabinde Lucas Torreira için geri sayıma geçmişti.

Uruguaylı ön libero Lucas Torreira. Kulübü Arsenal ile 5 milyon euro artı bonuslar karşılığı el sıkışan idare, 26 yaşındaki oyuncuyu ikna etmek için efor harcıyordu.

Görüşmeler zora girmişti

İngiltere’de 3.5 milyon euronun üzerinde kazanan Torreira’ya 2.5 milyon artı bonus önerip beklemeye geçen Galatasaray, Muslera’yı da devreye sokmuştu.

Geçtiğimiz gün iki kulübün de muahedeye varması üzerine uçak bileti alan ve İstanbul’a gelerek 3 yıllık mukaveleye imza atması beklenen yıldız futbolcunun uçağa binmekten vazgeçtiği tez edilmişti.

Hürriyet gazetesinin haberine nazaran; Arsenal’e 5.5 milyon euro bonservis ödeyecek olan sarı-kırmızılılar, Torreira’ya ise yıllık 3.5 milyon euro verecek.

Arsenal 28 milyon euroya almıştı

Muslera’nın ikna tiplerinde büyük rol oynadığı Uruguaylı futbolcu kısa müddette İstanbul’a gelip 3 yıllık mukaveleye imza atacak.

Arsenal, 26 yaşındaki futbolcuyu 2018 yazında Sampdoria’dan 28 milyon euro ödeyip takımına katmıştı.

Torreira, geçen dönemi Serie A gruplarından Fiorentina’da kiralık olarak geçirdi. İtalyan takımında 35 maçta alana çıkarken, grubuna 5 gol, 1 asistlik skor katkısı sağladı.