Galatasaray Lideri Dursun Özbek: ‘Cumhuriyet’in 100. yılında en başarılı kulüp olmalıyız’

Galatasaray Kulübü başkanlığına seçilen Dursun Özbek, idare şurası üyeleriyle birlikte bugün mazbatasını aldıktan sonra Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen’in Feriköy Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret etti. Sami Yen’in kabrine çiçek bırakan ve dua eden Dursun Özbek ve idare konseyi üyeleri, akabinde Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Lideri Süleyman Seba’nın kabrine gitti. Özbek, mezarlık ziyareti sırasında basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

“SEVGİ İKLİMİNİ OLUŞTURMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Görev tarifinin yapıldığını ve misyona başladıklarını söz eden Dursun Özbek, “Galatasaray Kulübü için iyi olmasını diliyorum. Ben ve arkadaşlarım, Galatasaray’a hizmet etmek için bugün başlıyoruz. İnşallah yeterli bir periyot geçireceğiz. En değerli mevzumuz, Galatasaray’a sevgi ve barışı getirmek. Bunun için çalışmalarımızı daha evvelce de başlatmıştık. İnşallah sevgi iklimini oluşturacağız. Projelerimiz de var lakin projelerin hayata geçmesindeki en değerli faktör, birlik ve beraberlik. Bunu da lakin sevgiyle oluşturabiliriz. Bizim en kıymetli dileğimiz bu” diye konuştu.

“CUMHURİYET’İN 100. YILINDA EN BAŞARILI KULÜP OLMALIYIZ”

Transfer çalışmaları ve teknik yönetici konusunda sorulan soruyu da yanıtlayan Dursun Özbek, “Cumhuriyet’in 100. yılı çok kıymetli. Galatasaray, olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulüptür. Bu spor kollarının Türkiye’de yayılması açısından büyük emek sarf etmiştir. Bunun için de Galatasaray, Cumhuriyet’in 100. yılında en çok kupa alan ve en başarılı kulüp olmak zorundadır. Ben ve arkadaşlarım da bunun için çalışıyoruz. Öbür bahislerle ilgili de evvelden çalışmalarımız vardı. Akşam arkadaşlarla toplanacağız ve teknik yönetici konusu da gündeme gelecek” dedi.

Sevgi, birlik ve beraberliğin değerine tekrar dikkat çeken Özbek, “Daha evvel de söylediğim üzere, sevgiye, birlik ve beraberliğe muhtaçlığımız var. Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’in 100. yılı. En azından 100. yılda, Galatasaray sevgi iklimini oluşturmayı başarmış bir ekip olarak gündemde olmalı. 100. yılda en başarılı kulüp olmalıyız. Hem futbolda hem de başka amatör şubelerde değerli muvaffakiyetler hedefledik, inşallah da başaracağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.