Fransız kamu yayıncısı France Info: Erdoğan Türkiye’yi hep yüceltiyor

Ukrayna Rusya savaşında Türkiye’nin duruşu ve barış için verdiği gayret Avrupa’da övgü almaya devam ediyor. Son olarak Fransız kamu yayıncısı France Info’da yayımlanan haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi hep yücelttiği vurgulandı. Haberde şu tabirlere yer verildi: “Ukrayna’daki savaş, kartları yine karıştırdı ve jeopolitik istikrarları değiştirdi. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu ustalıkla kullanıyor. Ülkenin büyüklüğünü yüceltmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

‘TÜRKİYE KIYMETLİ BİR ÜLKE’

Türkiye kıymetli bir ülke. Artık makul sayıda siyasi, diplomatik ve hatta askeri krizin sonucunu etkileme yeteneğine sahip. Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana Erdoğan, Türkiye’nin bölgedeki stratejik değerini tesis etmek için tüm cephelerde yer aldı. Diplomatik cephede de vardı. İki savaşan tarafla konuşan birkaç önderden biri. Rus saldırganlığını şiddetle kınadı bunun yanında Kremlin’e karşı yaptırımlar için oy kullanmadı.”

Yazıda Erdoğan’ın şu kelamları de öne çıkartıldı:

“Biz ordusu olan bir millet değiliz, kendisi ordu olan bir milletiz. Teknolojik üstünlüğümüzü, inanılmaz insan kaynağımızı ve manevi gücümüzü Allah’ın yardımıyla birleştirirsek hiçbir güç ayakta duramaz karşımızda”