Folkart Narlıdere sitesindeki yangında tinerli sabotaj ihtimali

İzmir Folkart Narlıdere’de çıkan yangında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili polis ve itfaiye ekiplerinin vereceği rapor beklenirken, yangının kül ettiği Mithatpaşa Caddesi’ne bakan bölümdeki bloğun altında bir tiner tenekesi bulundu.

Yeni Asır’ın haberine göre; tiner kutusu detayı, polis ve site yönetimi tarafından da doğrulandı. Tiner kutusu ihtimaline karşı o blokta oturan site sakinlerinin bilgisine başvurulacağı öğrenildi.

Tiner tenekesi bulunduğunu doğrulayan emniyet yetkilileri, sabotaj ihtimaline karşı tenekeye el koyarak laboratuvara gönderdi. Yanan bölümde ikamet eden site sakinleri, itfaiyenin vereceği raporun çıkmasının ardından evlerine girebilecekler. İzmir’in Narlıdere İlçesi Yenikale Mahallesi’ndeki 4 bloklu Folkart Narlıdere Sitesi’nin bir bloğunda geçtiğimiz hafta büyük bir yangın çıktı. Tüm binayı saran alevler Karşıyaka’dan bile görülürken, olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu yangında bina sakinleri ekiplerce tahliye edildi. 3’üncü bloktaki dairelerin kullanılamaz hale geldiği yangında 6 kişi dumandan etkilenirken, 1 kişi ise ayağından yaralanmıştı. Yaşanan bu olay sonrasında yangına dair pek çok senaryo ortaya atıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir