Erdoğan, Sude Naz Akkuş’un cenazesinde: Her an vefata hazır olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Adana’daki AK Parti Gençlik Programı’ndan dönenleri taşıyan otobüsün şarampole devrildiği kazada hayatını kaybeden 3 bireyden Sude Naz Akkuş’un (20), Kartepe ilçesindeki cenazesine katıldı. Erdoğan, “Şuna her şeyden evvel inanacağız. Rabb’im buyuruyor ki ‘Ölümü de hayatı da biz sizleri imtihan için yarattık.’ Bunun yaşı yok. Her an vefata hazır olacağız” dedi.

Üniversite öğrencisi Akkuş için Kartepe ilçesindeki Meşelik Park Camii’nde öğlen vakti cenaze merasimi düzenlendi. Merasimde, Akkuş’un ailesi cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına Erdoğan’ın yanı sıra Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, milletvekilleri de katıldı. Erdoğan, Sude Naz’ın cenazesinin yanında bulunan ve yaşlılığa bağlı nedenlerden ötürü dün hayatını kaybeden Taliha Ustabaş’ın (82) da cenaze namazını kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze namazının akabinde yaptığı konuşmada, olayın sorumluları hakkında yargının gerekli süreçleri yaptığını söz ederek “Adana’da bizler akşam bütün gençlerimizle çok coşkulu, heyecan dolu bir akşam yaşadık. Sonraki sabah bu elim trafik kazasını duyduk. Rabb’imden temennimiz odur ki inşallah bu genç yaşta ebediyete uğurladığımız Sude kızımız ve Taliha Hanım için Rabb’im yerlerini cennet eylesin diyorum. Taksiratlarını hasenata tebdil eylesin” dedi.

‘ÇOK GÜZEL NİYETLE BU TÜRLÜ BİR SEYAHATE ÇIKMIŞLARDI’

Aile üyelerine de baş sıhhati dileyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şuna her şeyden evvel inanacağız. Rabb’im buyuruyor ki ‘Ölümü de hayatı da biz sizleri imtihan için yarattık.’ Bunun yaşı yok. Her an mevte hazır olacağız. Bizim için vefat bir yok oluş değildir. Mevt aslında Müslümanlar için bir tebdili yerdir. Dünyadan ahirete irtihal. Gerek Taliha Hanım gerek Sude kızımız için inşallah sevgili Peygamberimizin livaül hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluşuruz. Bu duamızı yapıyoruz. Sabredeceğiz ve inşallah Sevgililer Sevgilisi’nin sancağı altında Rabb’im bizleri haşr-u cem eylesin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, trafik kazasına karışan otobüsün sürücüsüyle ilgili de şunları kaydetti:

“Özellikle de Sude kızımızın olduğu otobüsteki sürücüyle ilgili yargı, gerekenler neyse bunların takibini yapıyor, yapacak ve bizler de bunun takipçisi olacağız. Bunu takipsiz bırakamayız. Onlar çok yeterli niyetle bu türlü bir seyahate çıkmışlardı ve bu seyahatin maalesef sonu olağan bu türlü gerçekleşti” diye konuştu.

Sude Akkuş’un cenazesi, daha sonra İstasyon Mezarlığı’nda toprağa verildi.

AA ve DHA’nın haberine nazaran Niğde’deki otobüs kazasının akabinde Konya’ya sevk edilen yaralılardan otobüs sürücüsü H.A’nın Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, 6 öğrencinin ise Konya Kent Hastanesi’nde tedavileri sürüyor.

Adana’dan Konya’ya giden 42 C 0641 plakalı otobüs, Adana-Niğde Otoyolu Güney köyü yakınlarında denetimden çıkarak şarampole devrilmiş, kazada 3 kişi hayatını kaybetmiş, 41 kişi yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)