Elon Musk birinci defa Twitter çalışanlarının sorularını yanıtlayacak

Getty Images

Nisan ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için teklif veren, daha sonra da muahedeyi askıya alan Elon Musk, bu hafta birinci kere şirketin çalışanlarına hitaben bir konuşma yapacak.

Musk’ın perşembe günü yapacağı belirtilen konuşmasından sonra Twitter çalışanlarından gelecek soruları da yanıtlaması bekleniyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yürüttüğü görüşmeleri, toplumsal paylaşım sitesindeki geçersiz ve spam hesapların sayısının tespit edilmesi için süreksiz olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Musk, ‘Twiter’daki kelam konusu hesapların bütün kullanıcı sayısının yüzde 5’inden az olduğuna’ ait bilginin teyit edilmesini beklediğini söylemişti.

Elon Musk’ın Twitter çalışanlarına bir konuşma yapacağı şirketin üst seviye yöneticilerinden Parag Agrawal’ın tüm çalışanlara gönderdiği bir elektronik postayla duyuruldu.

Agrawal, konuşma öncesinde çalışanların sorularını Musk’a iletebileceklerini de belirtti.

Getty Images

Elon Musk’ın Twitter’la mutabakatını askıya almasının akabinde şirketin yatırımcıları, hem Musk hem de Twitter’a dava açmışlardı.

Davada, Musk’ın Kaliforniya şirket maddelerini birkaç yoldan ihlal ettiği tez edilmişti.

Musk, yanlış beyanlar ve piyasa manipülasyonu ile Twitter’ın San Fransisco’daki ana merkezinde kaos yaratması nedeniyle “görevi berbata kullanmakla” suçlanıyor.

Musk şirketi satın almak üzere pay başına 54,20 dolar teklif etmişti. Lakin Musk’ın şirketi satın almayı askıya alma kararının akabinde Twitter payları yaklaşık yüzde 27 oranında düşmüştü. Pazartesi günü de pay fiyatları New York borsasında 37,03 dolardan süreç görüyordu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.