e-SIM dayanaklı Apple Watch modelleri Türkiye’de ön siparişe açıldı

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir hisse elde eden Apple, önümüzdeki eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte Apple Watch Series 8 modelini de tanıtacak.

Bununla birlikte şirket, mevcut saatlerine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Apple, uzun süren bekleyişin akabinde Türkiye’de e-SIM takviyeli Apple Watch modellerini ön siparişe açtı.

Bugün prestijiyle Apple Store mağazalarında ön satışa sunulan e-SIM özelliğine sahip akıllı saatler, 24 Haziran’da teslim edilmeye başlanacak.

e-SIM dayanaklı Apple Watch fiyatları

e-SIM özelliğine sahip saatlerin fiyatları ise iPhone fiyatlarıyla yarışır düzeyde. E-sim dayanaklı modeller şimdi ön siparişte olsa da resmi fiyatlları dudak uçuklattı.

Apple’ın akıllı saat portföyünün en yeni ve en güçlü üyesi olan Apple Watch Series 7’nin e-SIM dayanaklı 41mm versiyonu, 13 bin 399 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

45 mm. kasa ve e-SIM takviyesini bir ortada isteyenlerin ise 13 bin 899 TL ödemesi gerekecek.

e-SIM dayanaklı Apple Watch modellerini satın alan kullanıcılar, çizgi aktivasyonlarını iPhone’larından ya da Turkcell mağazalarına giderek gerçekleştirebilecek.

e-SIM takviyesi sayesinde, iPhone kullanıcıları telefonlarını yanına almadan Apple Watch üzerinden arama yapıp bildiri gönderebilecek.

e-SIM nedir

Günlük hayatta telefonlarımızda kullandığımız SIM kartları büsbütün ortadan kaldıran bir teknoloji olan e-SIM, aslında telefonlara gömülü olarak gelecek bir SIM kart teknolojisi. Aygıtın içine gömülü olan dijital e-SIM’ler, değiştirilemiyor ve çıkartılamıyor.

e-SIM sayesinde, birden fazla operatör kullanıyorsanız fazladan SIM kart almanız gerekmiyor. Telefondan, operatörler ortasında geçiş yapabiliyorsunuz ve istediğiniz operatörü kullanabiliyorsunuz.

Hücresel ilişkiyi saate getiren e-SIM sayesinde Apple Watch modelleri adeta birer telefona dönüşüyor.

Kullanıcılar telefonları yanında olmasa bile saat üzerinden şebekeye bağlanıp arama yapma ve bildiri gönderme üzere süreçleri gerçekleştirebiliyor.