Babacan: Sabırla seçimleri bekleyeceğiz

Ankara’da katıldığı bir aktiflikte konuşan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Demokrasi içerisinde, sabırla seçimleri bekleyeceğiz. Türkiye’nin sıkıntılarını legal, demokratik siyaset yerinde, demokrasi içerisinde çözeceğiz” tabirlerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara Pursaklar’da katıldığı bir aktiflikte konuştu. Babacan, “Demokrasi içerisinde, sabırla seçimleri bekleyeceğiz. Türkiye’nin problemlerini yasal, demokratik siyaset yerinde, demokrasi içerisinde çözeceğiz. Türkiye’nin şu andaki ucube sistemden güçlü bir demokrasiye, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçmesi için olanca gücümüzle çalışacağız. İnşallah başaracağız. Niyet sağlamsa, dosdoğru çalışırsak Allah yardım eder. Allah yardım ettiği vakit da önümüzde hiçbir mani durmaz, duramaz. Bu inançla çalışıyoruz” dedi.

‘AVRUPA’NIN EN GENİŞ TARIM YERLERİ BİZİM’

Türkiye’nin 84 milyonla Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip büyük bir ülke olduğunu belirten Babacan, “Avrupa’nın en büyük toprakları, en geniş tarım toprakları bizim. Şu anda tam bir varlık içerisinde yokluk yaşıyoruz. Türkiye’yi yine ayağa kaldırmak, yine yürütmek, tekrar koşturmak, yine başarılı günlere ulaştırmak hepimizin elinde. Millet olarak bizim elimizde” dedi.

Babacan şunları söyledi:

“Seçim günü pusulayı önümüze aldığımızda DEVA’nın damlasının altına evet mührünü daima birlikte basacağız. Gerisi bizde… Bizim ardımızda kapı üzere muvaffakiyetler var. Biz boşa atıp tutanlardan değiliz. Yaptıklarımızla konuşuyoruz. Nasıl bu ülkenin iktisadını iki krizden çekip çıkarttıysak inşallah bu güç günlerden de ülkemizin iktisadı çıkartmak yeniden bize nasip olacak.”