Antalya Sinema Forum’a müracaatlar başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde 1-8 Ekim tarihleri ortasında düzenlenecek 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin ortak imal marketi ve proje geliştirme platformu Antalya Sinema Forum için müracaatlar şenliğin web sitesi üzerinden başladı.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu, Belgesel Sinema Work in Progress Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Sinema Dayanak Fonu Pitching Platformu ve Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu ile birlikte beş kategoride düzenlenecek Antalya Sinema Forum, bu yıl Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yöneticiliğinde gerçekleşecek.

SON MÜRACAAT TARİHLERİ

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada, son iki yıldır pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşen Antalya Sinema Forum’un bu yıl hem fiziki hem de çevrimiçi olarak 2-6 Ekim tarihleri ortasında yapılacağını ve ana heyet tarafından seçilen projelere toplamda 430 bin TL ödül verileceğini belirtti.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu ve Sümer Tilmaç Antalya Sinema Dayanak Fonu Pitching Platformu için son müracaat tarihi 5 Ağustos 2022 Cuma olacak. Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu ve Belgesel Work in Progress Platformu için son müracaat tarihi ise 8 Ağustos 2022 Pazartesi olarak belirlendi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)